Menu

Vítejte u Drexiss

DREXISS

Jmenuji se Petra Dresslerová. Jsem máma dvou dětí, vystudovaná chemička, milovnice sportu a zakladatelka  značky IceDress.

Od roku 2012 znáte naše produkty pod značkou IceDress, kterou jsem vybudovala spolu s báječným týmem nejen švadlenek, háčkujících babiček a šikovných maminek na mateřské.

Rozhodnutí rozjet českou značku nebylo ze dne na den a přišla spousta dní, kdy jsem toho litovala, ale Vaše zpětné vazby, děkovné zprávy, fotky s úsměvem v našich produktech, mi vždycky dokázaly, že ne! Že stojí za to makat, vymýšlet další novinky a hledat nové materiály a vzory.

Ale určitě to všichni znáte. Tu naši skvělou českou náturu. ☺ Od mala jsem byla vedená k tomu, že cesta bez překážek není ta správná.

Po osmi dlouhých letech tahanic spolu s právníky po úřadech, kdy jsem se snažila získat ochrannou známku na značku IceDress, jsem se rozhodla pro radikální krok. Bez této formality se totiž nelze bránit proti plagiátorství, kterého bohužel jiní lidé velice často využívají.

Každou změnu beru pozitivně a jako výzvu.

A proto do toho jdu od března 2020 od podlahy! ☺

Neměním dějiny, ale jen logo a název! Z IceDress se stává DREXISS!

Jak to vlastně všechno začalo? Chvíli po dostudování VŠ jsem začala pracovat jako farmaceutický analytik. Od dětství jsem hrála pozemák a později florbal, což si vybralo svou daň. Operace kolene si vyžádala klid a dlouhou rekonvalescenci. Nudila jsem se na gauči natolik, až se má kamarádka rozhodla najít mi „zábavu“. Háček s přízí pro mě byly do té doby sprosté slovo, ale ona prostě potřebovala novou čepici a ty v obchoďácích byly nudné.

V době moderních technologií jsem zapnula YouTube, našla návod na háčkování, od manželovy maminky si vzala staré příze a výzva byla přijata.

Byla jsem překvapená, když se můj první „výtvor“ líbil. Začali mi psát kamarádi, že by takovou čepici chtěli také. Po pár uštrikovaných kulíšcích jsem se rozhodla jít s kůží na trh a zkusit mou práci nabídnout na Facebooku a Fler.cz. V roce 2014 jsem musela zůstat doma na rizikovém těhotenství. A to byla teprve nuda! Začala jsem háčkovat více a více, pak už mi museli pomáhat přátelé a rodina. Objednávek přibývalo a mě postupem času začalo docházet, že už to sama nezvládnu.

A najednou jsem stála před rozhodnutím, zda to opravdu rozjet, nebo si jen tak pro radost, občas uháčkovat pár kulichů. Za podpory všech okolo jsem se rozhodla, že to rozjedou na plný plyn. Když jsme už měli doma místo koberce vrstvu klubíček, musela jsem si zařídit vlastní dílnu v Milovicích, ve které je nyní i showroom.

Přišlo první jaro a léto a světe div se zimní kulichy nešly na odbyt. Dostávala jsem ale spoustu zpráv, zda bych nemohla udělat i nějaké slabší čepice na jaro nebo podzim. A tak jsem začala přidávat do sortimentu jarní verze bavlněných čepic. Když se nám narodil syn Tomáš, navrhla jsem pár kusů dětského oblečení a časem se z toho stala závislost. Ale mezi největší srdcovku z našich produktů patří sportovní čelenky. Jak už bylo napsáno, od mala jsem hodně sportovala, hrála pozemní hokej a na extraligové úrovni florbal. S rodinou jezdíme často na hory, miluji přírodu a všechny aktivity s ní spojené. Vždy jsem ráda nosila čelenky, ale nikdy mi žádná nebyla dost dobrá, tak jsem si je vyrobila! Sportovní čelenky šijeme v letní i zimní variantě a všechny designy jsou originál, protože si je navrhujeme sami a také si je sami na čelenky tiskneme. Tento produkt jsem si „vymazlila“ do poslední maličkosti a proto si stojím za tím, že lepších čelenek není. Velkou výhodou je, že nabízíme potisk čelenek podle vlastního designu a to už od jednoho kusu.

Z absence hezkých čepic v obchodech vznikla česká rodinná firma, která má dnes v nabídce ručně háčkované kulichy, bavlněné čepice, sportovní čelenky, mikiny, saka, kardigany, sukně, šaty, kraťasy, funkční sportovní prádlo a spoustu dalších kousků, které nesmí chybět ve vašem šatníku. Šijeme nejen pro rodiny, ale naše výrobky nosí i sportovní či firemní týmy. Díky tomu, že u spousty produktů jsme schopni nabídnout alternativu s vlastním designem, tak můžeme nabídnout kulichy i ostatní zboží s firemním nebo sportovním logem a nejen tím.

IceDress, dnes již Drexiss nejsem ale jen já. Je to jedna velká rodina. Švadlenky, matky na mateřské, babičky v důchodu, které to s háčkem umějí nejlépe a spousta dalších lidí, bez kterých bych IceDress nikdy nedovedla až tam, kde je teď… Až k DREXISS!

Velké poděkování ale nepatří jen celému týmu Drexiss, ale také Ivetě a Zuzce z lovebrand.cz, za celkovou analýzu a kompletní přeorganizování našeho brandu. Dále Tadeášovi a Gábině z traga.cz za lifestylové fotky a jedinečné logo, které pro nás vytvořili. Našim ambassadorům za to, že naše produkty nosí a prentují naší práci veřejnosti. Neznáte všechny naše ambassadory? Koukněte na ně: Naši ambassadoři.

Petra Dresslerová

Všechny novinky dáváme na náš Facebook a na fotky můžete koukat na Instagramu

Podrobnější informace o nás si můžete přečíst v článku na Podnikatel.cz

Kdo pro vás tvoří

Stáňa

Jmenuji se Stáňa, v mládí jsem hodně sportovala, chodila jsem cvičit a hrála jsem volejbal. Nyní jsem v důchodu a naplňuje mě hlavně kolo, procházky a háčkování kulichů. Líbí se mi kombinace barev, které děláme a to nejen mě. Moje děti a vnoučata naše kulichy také rádi nosí.

“Paní Dobi je naše "továrna na kulichy" :) Vnučky o ní říkají, že je čupr babča a nejde s nimi nesouhlasit:)”

Petra

Jmenuji se Petra a moje práce je můj obrovský koníček. Ráda cestuji, jezdim na kole a miluji dobré jídlo. V Drexiss se mi líbí, že stále vymýšlíme nové věci které vás baví.

“Petra je můj úplně první zaměstnanec. Vytváříme spolu všechny střihy. Já ladím barvy a praktickou stránku produktu a Petra tu technickou. Prostě bez ní by to nešlo:).”

Urszula

Mé jméno je Urszula. Najdete mě na našem obchodě v Milovicích a při balení vašich objednávek. Miluji dlouhé procházky s rodinou a dobré kafe. Naše produkty ráda oblékám sobě i svým dcerám.

“Ula se nejen stará o objednávky a obchod, ale i o praktické věci v dílně. Bez jejich rychlých rukou a precizně upravených bambulí by to nebylo ono:).”

 

Jana

Jmenuji se Jana a starám se o Vaše objednávky. Řešíme spolu Vaše představy ohledně vlastního designu a úprav na přání. Vidět se můžeme na prodejních marketech nebo sportovních akcích, kterých se Drexiss účastní.

Ráda sportuji a výletuji, takže se vždy těším na nové vzory čelenek nebo funkčního oblečení, které s kolegyňkami pro Vás vymýšlíme a ladíme.

“Jana je nejdůležitější spojka mezi zákazníkem, dílnou a jeho objednávkou. Bez její energie bychom toho tolik nezvládali.”

Veronika

Vystudovala jsem obor švadlena, ale nikdy jsem se šitím neživila. Před šesti lety jsem otěhotněla a protože se mi vždycky líbili originální handmade výrobky, oprášila jsem stroje a pustila se do šití výbavičky pro mou dceru. Hodně mě to bavilo a tak jsem u šití zůstala. Před čtyřmi lety jsem se seznámila s Petrou, která mi nabídla práci pro Drexiss. Byla to pro mě výzva a tak jsem neváhala s radostí nabídku přijala. Jsem ráda že můžu být součástí kreativního týmu a šít originální oblečení. Dnes jsem hrdá maminka dvou dětí které mi naplňují všechen volný čas.

„Verča je naše Pražská samostatná jednotka. Pracuje převážně doma a může si práci naplánovat podle potřeb dětí.“

Magda

Jmenuji se Magda. Produkty co u nás v Drexiss najdete, pro Vás nastříhám a naše šikovné švadlenky ušijí.

Baví mě, jak mi pod rukama vzniká stále něco jiného a nového. Mám ráda přírodu, cestování, moje srdcovka je Šumava. Večer relaxuji ráda u dobré knížky, hlavně u detektivky.

“Magda je náš střihoruký Edward:) ani na fotce její ruce v klidu nezachytíte.”